Acil Borç Para Lazım Nereden Bulabilirim ?

Paylaş


Para, varlığı çok fark yaratmasa da yokluğu insanı mahvedebilen bir şeydir. Paranın yokluğu, eksikliği söz konusu olduğu zaman insan çok zor durumda kalabilmektedir. İnsanlar sık sık acil para bulma yolları aramaktadır. Bazen çok kısa zaman içerisinde elinizdekinden çok çok daha fazla nakite ihtiyaç duymaktadır.  Nakit ihtiyacını karşılamak için acil para bulma yöntemlerine ihtiyaç gerekmektedir. Piyasada para bulmak için çok fazla seçenek olmadığı kesin, ancak acil para bulmak için deneyebileceğiniz bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki, hepiniz de tahmin edebileceği gibi yakınlarınızdan borç para almaktır. Borç para almak için tanıdıklarınızı kullanmak, para bulmak için en iyi yöntemdir. Çünkü tanıdıklarınızdan aldığınız borçta herhangi bir vade ya da faiz durumu yoktur. Akla gelen bir diğer yöntem ise bankalardan kredi almaktır. Bankalar, her durum ve sıkışıklığa özel kredi seçenekleri sunmaktadır. Üstelik günümüzde kredi almak artık çok kolay bir hale gelmiştir.

Tabi bu bilindik yöntemlerin dışında bazı sıra dışı yöntemler de vardır.Taksitli Elektronik Eşya Satma

Eğer ki size acil borç para lazım ve borç istemek için gidebileceğiniz hiç bir yer yoksa, taksitli elektronik eşya satma yöntemi tam size göredir. Bu yöntem, uzun vadede zarara girmenize sebep olsa da ihtiyaç anında gereken acil nakiti bulmak için kullanılabilir. Bu yöntem şöyle işlemektedir. İlk olarak taksitli elektronik eşya ( buzdolabı, elektronik makineler, TV, pc vb. ) satan bir yer bulmalısınız. Ardından bu yerden taksitle bu eşyaları alıp, dışarıda başka insanlara peşin fiyattan satmalısınız. Bu yöntem ile acil nakit akışı sağlayabilirsiniz.

Senetle Altın Alma

Acil para bulmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise senet ile altın alma işlemidir. Piyasada, senet karşılığı altın satan bazı kuyumcular bulunmaktadır. Bu kuyumculardan, senet yaparak aldığınız altınları, başka bir yere götürüp hemen bozdurabilir, bu sayede acil ihtiyaç duyduğunuz nakiti bulabilirsiniz. Eğer size de “ acil borç para nereden bulabilirim ? “ diye soruyorsanız, bu yöntemlerden birisini kullanabilirsiniz.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir