Bayram Öncesi Kredi Veren Bankalar

Paylaş


Bayramlar toplumumuz için oldukça önemli aktivitelerdir. İnsanlar, yılın içindeki en büyük harcamalarını, genelde bayram olan aylar içerisinde yaparlar. Bunun sebebi bayramların kültürümüzde geniş bir yer tutması, bu sebeple de çok büyük bir çoşku ile kutlanmasıdır. Ramazan ve kurban bayramları, doğaları gereği masraf çıkartan bayramlardır. Örneğin ramazan bayramında en basitinden şeker , tatlı , kıyafet ve çocuklara verilen harçlıklar bile, ay sonu bütçenizi aşmanıza yeterli olacak şeylerdir. Diğer yandan kurban bayramı ise çok daha büyük bir yükümlülüktür. Kurban bayramı gereği herkes kurban kesmek ister. Ancak ülkemizdeki kurban fiyatları oldukça yüksektir. Peki o halde ne yapmalı ? Oldukça masraflı geçen bu bayramları rahat bir şekilde atlatmak için bir yol var mı ? Bu soruların en kolay yanıtı hiç şüphesiz bayram kredisi olacaktır. Piyasada, bayramlardaki masraflar için kredi veren bazı bankalar vardır. Bu bankalar sayesinde bayramlarda ihtiyaç duyduğunuz nakiti bulabilir, sonra bunu düşük faiz miktarları ile yavaş yavaş geri ödeyebilirsiniz.Kredi Veren Bankalar Hangileri ?

Piyasada bayram öncesi kredi veren bankalar oldukça fazladır. Bu bankalar çok düşük faiz oranları ile sizlere bayram için ihtiyaç duyduğunuz nakit krediyi veriyor, size de bu parayı keyifle kullanmak kalıyor ! Piyasada bu hizmeti veren pek çok banka vardır. Örnek vermek gerekirse Garanti bankası , Yapı kredi bankası , Türkiye iş bankası , İngbank ve Denizbank bunlardan bazılarıdır. Bu bankaların tamamı, birbirine yakın, oldukça düşük faiz oranları ile müşterilerine bayram kredisi hizmeti sağlamaktadır.

En İyi Tercih Hangisi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bayram kredisi veren bankalar sayısı oldukça fazla. Hal böyle olunca da insanlar için tüm bu seçenekler arasından seçim yapmak zor oluyor. Benim tavsiyem ise İNG bank ve Denizbank olacak. Bu iki bankanın sunmuş olduğu fırsatlar, diğer bankalar arasından sıyrılıyor gibi görünmektedir.  Denizbank 1,30 % faiz oranı ile 12 ay vade ile 5000 TL kredi veriyor. Öte yandan İNGbank ise 1,09 % faiz oranı ve 12 ay vade ile 30.000 TL’ye kadar kredi sağlamaktadır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir