Borç Para Bulmanın Yolları

Paylaş


Günümüzde hayat gitgide daha pahalılaşmaktadır. Dünya geliştikçe hayat şartları gelişmekte, hayat şartları modernleşip geliştikçe de hayat pahalılanmaktadır. Bu pahalılık, bazen işleri kontrol edilemez bir hale getirmektedir. Ülkemiz şartları da malum, insanlar sık sık nakit sıkıntısına düşmektedir. Bu nakit sıkıntısından kurtulmak için de ilk akla gelen şey hiç şüphesiz borç para bulmaktadır. Tabi bu durum çok basit değildir. Bu yazıda size borç para bulmanın yolları 2 farklı yönteminden bahsedeceğim. Bunlardan ilki, klasik yakınlarımızdan borç isteme yöntemi, diğeri de bankalardan kredi aracılığı borç alma yöntemidir.

Klasik Borç İsteme Yöntemi

Kendinize “ nasıl borç para bulurum ? “ diye sorduğunuzda hiç şüphesiz aklınıza ilk gelen şey yakınlarınızdan borç para istemektir. Bu yöntem, bazı artıları ve bazı eksileri aynı anda barındıran bir yöntemdir. İlk olarak bu yöntemin artılarından bahsedecek olursak : Bu yöntemin en ama en büyük artısı herhangi bir faiz ödemek zorunda olmamanızdır. Bir yakınınızdan borç aldığınız zaman 99 % aldığınız para ile aynı miktarda geri ödeme yapacaksınız. Yani eğer bir tanıdığınızdan 10.000 TL borç aldıysanız, geri öderken de 10.000 TL olarak ödersiniz. Tabii bu durum döviz olarak aldığınız borçlar için geçerli değildir. Döviz olarak aldığınız borçlarda önemli olan kur farkıdır. Bu yöntemin eksisi ise bu işin biraz gurur kırıcı, insanı kötü hissettiren bir yöntem olmasıdır. Borç istediğiniz insana ne kadar yakın olursanız olun, borç isteme olayı her zaman zor ve rahatsız edici bir şeydir.Kredi İle Çözüm

Kendinize “ borç para nereden bulurum ? “ diye sorduğunuzda alacağınız diğer cevap da hiç şüphesiz kredi çekmektir. Bankalar, her türlü sıkıntınıza özel kredi hizmeti sağlamaktadır. Konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi, tatil kredisi, bayram kredisi, okul masrafları kredisi vb. gibi pek çok farklı kredi seçeneği vardır. Bu kredilerin tamamı, insanların ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanmakta ve insanlara sunulmaktadır. Bu yöntemin tek kötü tarafı ise faiz sıkıntısıdır. Bankalardan kredi aldığınızda, aldığınız paraya ek olarak bir miktar da faiz ücreti ödemek zorundasınızdır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir