Emeklilere Özel En Uygun Kredi Veren Bankalar

Paylaş


Yaşları itibari ile çalışma durumu olmayan emekliler, çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla finansal desteğe ihtiyaç duyarlar. Her ay düzenli olarak maaş alan bu kişiler çalışamadıklarından dolayı çalışan bireylerden daha fazla krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Emeklilerin maaşlarının sabit olması nedeni ile bankalar emekli müşterilerini kendilerine çekmeyi amaçlamaktadırlar. İhtiyaç sahibi emeklilere bankalar kolaylıkla kredi vermektir çünkü bu müşterilerin düzenli maaşları olduğu için geri ödeme süreçleri bankalar tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Sabit maaşları sayesinde, kredi başvurusunda bulunurken aranan kefil, ipotek  gibi şartlar emekli kredisinde aranmaz. Bir çok banka çeşitli özelliklerde kredi imkanları sunarak bünyelerindeki emekli müşterilerinin sayısını artırmayı hedeflemektedir. Emeklilere özel en uygun kredi veren bankalar arasında özellikle sıfır faiz imkanı sunan bankalar, emeklilerin en çok tercih ettiği bankalar olmaktadır. Kredi çekmek isteyen emekliler için en önemli husus kredi notu yani banka sicilinin sorunsuz olması ve diğer husus ise emeklilerin yaş sınırıdır 70-80 yaş arasında kişiler kredi kullanabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Emeklilik Kredisi

Yapı Kredi Bankasından emekli kredisi almak isteyen emeklilerin maaşlarını Yapı Kredi Bankasından almaları gerekmektedir. Maaşlarını bu bankadan alan emeklilere 36 aya kadar vadeli kredi verilmektedir. Geri ödeme planı emeklinin maaşına göre belirlenmektedir. Krediye telefon bankacılığı ve internet bankacılığı üzerinden ya da şubeye giderek başvuru yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Emeklilik Kredisi

Maaşını garantiden alan emekliler, internet ve telefon ve SMS ile kredi başvurusunda bulunabilirler. Diğer müşterilerin kimlikleri ile şubelere gitmeleri gerekiyor. Müşterilerin maaş periyotlarına göre geri ödeme planı düzenlenebilmektedir.Şekerbank Emeklilik Kredisi

 Şekerbank emekliye en uygun krediyi hangi bankalar veriyor?  Sorusuna cevap olarak düşünülen bankadır. Çünkü emekliler için birçok kampanya yaparak emekli müşterilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Maaşını Şekerbank’a taşıyan emeklilere özel kampanyada, 2 tane çeyrek altın hediye veren banka, faizsiz ve masrafsız olarak 24 aya varan vadelerle İhtiyaç kredisini emeklilere sunmaktadır.

Denizbank Emeklilik Kredisi

Denizbank da emeklilere özel en uygun kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Maaşını 3 yıl süre ile Denizbank’tan alan müşterilerine uygun kredi imkanı sunmakta ve bu şartı sağlayan emekli hesaplarına 300 lira kazandırıyor. Esnek ger ödeme seçenekleri ile emeklilere ihtiyaç kredisi sunuyor.

İş Bankası Emeklilik Kredisi

 İş bankası da emekliye kredi veren bankalar arasına girmektedir.  Maaşlarını İş Bankasına taşıyan emeklilere kredi geri ödemesini 3 ayda bir yapabilme olanağı sunarak, emekliler arasında çok tercih edilen bankalar arasına girmiştir.

Vakıfbank Emekli Kredisi

% 1.29 gibi düşük bir faiz oranı ile emeklilerin yanında olan banka 36 ay vade seçeneği ile emeklilerin nakit ihtiyacını karşılayacak krediler sunmaktadır.  Gerçi ödeme planları emeklinin maaşına göre ayarlanabilmekte ve emekliyi yormadan düşük faiz oranı ve uzun vade seçeneği ile ihtiyaç sahibi emeklilere kredi olanağı sağlamaktadır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir