Esnafa Özel Kredi Veren Bankalar

Paylaş


Her sektöre kredi veren bankalar esnaf içinde kredi veriyor. İster usta olun, ister sanatkar, ister meslek erbabı hiç fark etmeden esnaf kredisi kullanabilmeniz mümkün. Devlette bu konuda  30 bin lira yeni işyeri açma ve iş kurma kredisi ile birlikte esnafları destekliyor. Girişimcilere ve esnafa kredi veren bankalar Vakıfbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Akbank ve TEB’dir.

Vakıf Bank Esnaf Kredisi

Esnafa halden anlayan kredi veren VakıfBank esnafa 2 özel seçenek sunuyor. Bunlar mini kredi ve standart kredidir. Mini kredi: 36 ay vade ve düşük faiz oranlarıyla 20.000  TL kredi imkanı sunmaktadır. Standart kredi: 36 ay vade, uygun faiz oranları ile 50.000 TL kredi olanağı sağlıyor. VakıfBank esnafa 5 farklı geri ödeme seçeneği sunuyor. Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir ödemeli eşit taksitli, 3 aya kadar ödemesiz dönemli, 1 yıl boyunca 4 taksitle ertelemeli ve taksit seçeneklerinin değişken olması gibi seçeneklerle ödeme yapılabiliyor. Krediye başvurmak için VakıfBank şubelerine gitmeniz yeterli.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi

Esnafa özel kredi veren bankalardan biri de Garanti Bankası’dır. Esnaf Destek Kredisi’ni her türlü sermaye ve yatırım ihtiyaçları için almanız mümkün. 24 aya varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer Garanti Bankası’ndan  çek karnesi, şirket kredi kartı, POS gibi farklı ürünleri kullanıyorsanız, faiz indiriminden faydalanabilirsiniz.Yapı Kredi Esnaf Kredisi

Yapı Kredi, 36 ay vade seçeneği ile esnafa özel kredi sunuyor. Faiz oranının %1.40 civarı olduğu bu kredi için internet üzerinden, sms yoluyla veya Yapı Kredi şubelerinden başvurabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Kredisi

Halkbank’tan sıfır faizle başlayan (% 0 faizli) ve her türlü ihtiyaca uygun vade imkanı sunan kredi seçenekleri esnaf için geliyor. Esnaf kredisi ile; işletme ihtiyaçlarınızın karşılanması için 150.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Yıllık %4’ten başlayan faiz oranı mevcuttur. Krediye başvurmak için internet şubesinden veya Halkbank şubelerinden başvurabilirsiniz.

Akbank Esnaf Kredisi

Akbank, esnaf kredilerinden biri olan Esnafa Altından Kredi adı altında kredi sunuyor. Mevcut altınlarınızı Akbank’a getirip hesabına yatırım işlemini yaparsanız eğer Esnafa Altından Kredi olanağından faydalanabilmeniz mümkün.  Akbank şubesine giderek krediye başvurabilirsiniz.

TEB Esnaf Kredisi

TEB, tam anlamıyla esnafa özel kredi sunuyor. KOSGEB destekli krediler, nakdi krediler, gayri nakdi krediler, arena sıfır faizli teknoloji kredileri, Eximbank kredileri, hazine müsteşarlığı destekleri, AFD kredileri, ticari odası anlaşmaları, KGF kadın patron destek kredisi ve kadın patrona özel kredi gibi bir çok esnaf kredisi çeşidi bulunmaktadır. Kredilerden herhangi biri için TEB şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir