Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Paylaş


Banka kredi kullanma şartları arasında kişinin kredi geri ödemesinde kullanacağı aylık düzenli bir gelire sahip olması şartı da bulunmaktadır. Bu nedenle ev hanımlarının ne yazık ki kredi onayı almaları son derece zordur. Özellikle de hiçbir geliri, birikimi ve mal varlığı bulunmayan ev hanımlarının ne yazık ki kredi onayı almaları son derece zordur. Ancak kadının kullanmak istediği krediyi iş hayatına katılmak için çekmek istemesi durumunda kadınlara özel mikro kredi paketlerinden yararlanmaları mümkündür. Bu nedenle kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmadan önce bankanın kredilendirme politikası mutlaka incelenmelidir.

Çünkü alınan her kredi reddi kararı kredi notunu olumsuz etkilemekte olup bu da bir sonraki kredi başvurusunda kredi onayı alınmasının zorlaşması anlamına gelmektedir. Günümüzde bankalar ortak olarak kurdukları Findeks kredi notu sistemini kullanmakta olup yapılan tüm kredili işlemler aynı ekrana girilmekte ve tüm bankalar tarafından görülmektedir. Yani artık kredi sicili çok daha kısa sürelerde güncellenerek bankalar tarafından bilgi paylaşımı daha sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır. Burada önemli olan kişinin kredi sicili verilerini mümkün olduğunca temiz tutması ve yüksek seviyeye taşımasıdır.

Ev Hanımına Kredi Veren Bankalar 2017

Her bankanın kredilendirme kriterleri farklı olup bu nedenle kişinin kredi başvuru formu doldurmadan önce bankadan kredi onayı alıp almayacağını değerlendirmelidir. Kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru doldurmak her zaman için kredi onayı alma şansınızı arttıracağı için ilk tercihiniz olmalıdır. Özellikle de ev hanımlarına kredi veren bankalar olarak öne çıkan bankalar ilk tercihiniz olmalı, kredi başvurusunda bulunurken kredi onayı alınabilecek olan makul tutarlar için başvuruda bulunulmalıdır.Yine imkân varsa ipotekli ihtiyaç kredisi paketleri ya da altın teminatlı krediler gibi teminatlı krediler için başvuruda bulunulması kredi onayı alınmasını kolaylaştıracak adımlardır. Özellikle de altın teminatlı kredi veren bankalar seçilmelidir. Çünkü bankalar kolay elden çıkarılabilen ve değerini her zaman olarak arttıran altını teminat olarak almaya son derece istekli davranmakta ve bu sayede kolay kredi onayı verebilmektedir. Ancak yine de krediyi kullanan kişinin geri ödemede kullanacağı bir düzenli gelir sunmasının istenmesi ihtimali de bulunmaktadır.

Ev Hanımına Kredi Verilir Mi?

Ne yazık ki hiçbir geliriniz yoksa ya da hiçbir bankada birikiminiz bulunmuyor ise bankalardan kredi kullanmanız çok zordur. Günümüzde ev hanımlarına kredi onayı veren bazı bankalar bulunmakta olup ancak kredi onayı bazı koşullar altında verilmektedir. Örneğin ev hanımının evden part time işler yapması ve adına açılan banka hesabına düzenli olarak uzun süredir para girişi gerçekleştirmesi, ev hanımının bankada kendine ait yüksek tutarlı bir mevduat hesabı olması ya da kira geliri gibi düzenli bir kira gelirinin bulunması gibi durumlarda kredi onayı alınması mümkün olabilmektedir.

Bunun dışında kalan tüm durumlarda ev hanımına ihtiyaç kredisi kullandırılması kesinlikle söz konusu değildir. Yani çalışmayan, hiçbir geliri olmayan kadınların borç kapatma kredisi kullanması ne yazık ki son derece zordur. Ancak kadının iş hayatına atılmak yani kendi işini kurmak için almak istediği krediler için özel kredi paketlerinden yararlanması mümkündür. Özellikle de kadın girişimci kredisi her yıl son derece yüksek tutarlarda kullandırılmakta olup burada da girişimci kredisi almak isteyen kadınların başarılı projeler üretmeleri gerekmektedir. Akla yatkın iyi projeler üreten kadınların faizsiz kredi desteği alarak üretime katkıda bulunmalarına izin verilmekte, kadınlara mikro kredi desteği her yıl katlanarak artmaya devam etmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir