Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Paylaş


Çalışmıyorsanız ve düzenli bir geliriniz yoksa bankalardan kredi almak biraz daha zor bir hal alabilir. Fakat bu konuya eğilen bankacılık sistemi yaptığı düzenlemelerle bu kesimi de mutlu edecek. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2017 yılında Ziraat, Vakıfbank, İş Bankası, TEB, Akbank bankaları vb. olarak sıralanmaktadır. Bu bankalar gelir belgesi olmayan vatandaşlara kredi imkânı vermektedir. Birçok kişi gelirini gösterecek resmi belge niteliğinde evraklara sahip olmamasına karşın krediye ihtiyaç duyabilmektedir. Bankaların şart koştuğu ve limitleri belirlemek için kullandığı bu belgelere sahip olamayanlar da kredi kullanabilecek. Misal vermek gerekirse, çiftçilik, tarım, hayvancılık, esnaflık, seracılık gibi meslek alanlarında çalışan birçok insan işçi ve memur olmadıklarından herhangi bir gelir belgesine sahip olmaları mümkün değildir. Bu durumda olan birçok kişi için bankalar gelir belgesi talep etmeden kredi verme konusunu ortaya çıkarmıştır.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi ŞartlarıGelir belgesiz kredi alabilmek için en önemli şart üzerinize ait bir ev veya mülkün varlığını ispat etmekten geçiyor. Kredi notunuzun iyi olması veya gayrimenkul olması da yeterlidir. Bankalar bu şartları taşıyan kişilere kefilsiz, senetsiz, gelir belgesiz kredi kullandırabilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi İmkânları 

Gelir belgesiz kredi veren yerler bankalardır. Bu bankalara sırayla bakacak olursak ilk olarak Akbank’tan kredi imkânı alabilmek için, tüm şubelerden alınabileceği gibi, sms ile atm cihazlarından da diğer banka kartları ile belgesiz kredi başvurusu yapılarak 20 bin liraya kadar kredi alınabilir. İşbank’ta 7/24 bu konuda hizmet vermekte olup, ING Bank ise 3 bin lira ihtiyaç kredisini %1.99 faizle kredi verebilmektedir. ING kredi konusunda müşterilerine 7/24 destek vermekte olup, sms, şube veya a-Atm’lerden  kredi alınabilmektedir. Denizbank ise 55.000tl ye kadar kredi imkânı sağlamaktadır. Denizbank kredi için 36 ay vade imkânı sağlayıp, evraksız, kefilsiz, gelir belgesi olmadan kredi vermektedir. Cepten KREDİM yazıp, TC no ile birlikte 3280’e göndermek yeterli. Beş dakikada başvuru sonucu cebinize sms olarak gelecektir. Bu sms doğrulaması sonrası banka şubesi veya atm den paranızı çekebilirsiniz.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir