Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Paylaş


İş kurmak isteyen girişimcileri teşvik etmek amacıyla devlet bankaları ve özel bankalar girişimcilere kredi olanağı sunmaktadır. Günümüzde girişimcilik kredisi veren bankalar ve iş kurma kredisi veren bankalar sayesinde güzel bir fikriniz var ise iş kurmak karlı bir girişim olabilmektedir. Girişimciler ve karlı iş kurmuş olan profesyonel yatırımcılar bile bankaların sunduğu kredilere ihtiyaç duymaktadır. Bu krediler yeni bir iş kurmak veya mevcut işlerini büyütmek için kullanılmaktadır. Bankalar girişimcilerin ve yeni iş kurmak isteyen vatandaşların bu ihtiyaçlarına çözüm bulmak adına çeşitli özelliklerde kredi olanaklarını vatandaşlara sunmaktadır. Bankalar sıfır faizli ya da düşük faizli kredi paketleri ile girişimcilere destek olmaktadır. İmalat, ticaret ve hizmet sektörlerinde yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilere finansman desteği bankalar tarafından devlet destekli olarak sunulmaktadır. Devlet ve bankalar yeni bir işletme, yeni bir fabrika veya yeni bir atölye kurarak ülke ekonomisine katkı sağlayacak girişimcilere veya iş adamlarına kredi veriyor. Devlet yerli üretime özendirmek ve ekonomik olarak üretimde kendi kendine yetebilen bir ülke olmak amacıyla ve üretimde dışa bağımlılığı en aza indirmek amacıyla bu girişimcileri desteklemektedir.

En Çok Tercih Edilen İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

İş kurma ve girişimcilik kredisi veren bankalar;  Ziraat Bankası ve Halk Bankası devlet destekli kredi veren bankalardır. İş Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Albaraka Türk Bankası ve Garanti Bankası gibi özel bankalar da girişimcilik ve iş kurma kredisi veren bankalar içinde yer almaktadır.Halk Bankası: Kredi veren bankalar arasında devlet destekli bir banka olarak kendi işini kurmak isteyen girişimcilere 100 bin lira kredi olanağı sunmaktadır. Bu krediden faydalanmak için bireylerin 30 yaşını aşmamış olması ve daha önce devlet destekli herhangi bir kredi almamış olması şartları aranmaktadır.

Ziraat Bankası: kamu gücü ile girişimcilere 3 farklı kredi paketi sunmaktadır. Bunlar; bireysel iş yeri açma kredisi, ortak işyeri açma kredisi ve KOSGEB destekli iş yeri açma kredisidir. Ödeme planı 120 aya kadar vadelidir. Bireysel ve ortak iş yeri açma kredileri herhangi bir iş yerini satın almak amacıyla kullanılmaktadır. İş yeri açmak isteyen esnaflar için 30 bin liraya kadar kredi seçenekleri sunmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası: küçük işletme girişimcilerine iş kurma kredisi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankadır. İmalat, ticaret ve hizmet sektörlerinde kredi imkanı sunmaktadır. Öncelikle yatırım ihtiyacı ve diğer ihtiyaçlar için kullanılmak üzere projeye göre 50 bin liraya kadar teminatsız ve 100 bin liraya kadar teminatlı olup esnek geri ödeme planları ile girişimcilere uygun geri ödeme seçenekleri sunarak destek olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası:  Girişimcilik kredisi veren bankalar arasında yer alır. Yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin sermaye ihtiyacını karşılamak amacıyla 36 aya kadar vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Esnek geri ödeme planı ile girişimciye uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır.

İş Bankası: yeni iş yeri açacak bireylere ‘’ iş yeri kredisi’’ adı altında 60 aya kadar vade seçeneği ile kredi olanağı sunmaktadır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir