İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Paylaş


Kendi işinizin patronu olmak, kendi paranızı kazanmak istiyorsanız fakat iş kuracak yeterli finansal desteğiniz yok ise iş kurma kredisi veren bankalar bu konuda desteğe hazırlar. İş kurup ekonomiyi canlı tutmanız ve (çoğunlukla) hizmet sektörüne katkı sağlayacak olmanız devletin de kolayca onaylayıp destek verdiği bir durum. İş kurma kredisi için belirlediğiniz maliyete göre banka seçip altından kalkabileceğiniz şekilde faiz oranlarını ve ödeme imkanlarını göz önünde bulundurmalısınız.

İş Kurma Kredisini Nasıl Alabilirim

Bu konuda bankalar kredi vermekte adeta yarışmakta ve devlet sonuna kadar yardımcı olmaktadır.

Kefil şartı olmaksızın düşük faizli ya da faizsiz kredi imkanı sunan bankalar da bulunmaktadır.  Tabii bu herkese kolayca iş kurma kredisi verdikleri anlamına gelmiyor. İş kurma kredisini nasıl alabilirim diye sormadan önce banka geçmişinizi gözden geçirmenizde fayda var. Çoğu banka için ödemeleri zamanında yapmış olmak, kara listede olmamak, kredi notunun dengede olması çok düşük olmaması gibi farktörler önemlidir. Kredi notu 1300 civarında olan ihtiyaç sahiplerine iş kurma kredisi verilmeyebilir. İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank, Finansbank, Garanti Bankası, YapıKredi ve TEB bankaları size çeşitli fırsatlar sunan iş kurma kredisi veren bankalar arasındadır. Miktarları 50.000 ile 100.000 lira arasında değişen kredi desteği sağlanmaktadır.

TEB bankası küçük işletme, teknoloji ve tarım gibi çeşitli alanlarda 100.000 ile 500.00 arası kredi imkanı sağlıyor. Bu bankalardan ayrı olarak esnaf için KOBİ desteği de mevcuttur. Devlet destekli olarak iş kurma kredisi için ek olarak KOSGEB kredilerinden faydalanabilirsiniz. İş kurma kredinizi KOSGEB’ten almak istiyorsanız oranın girişimcilik kurslarına kaydolmanız gerekmektedir. 32 saatlik katılım ile alacağınız sertifika araılığıyla projenizle beraber başvuru yapabilir faizsiz kredi desteğinizi alabilirsiniz. KOSGEB faizsiz olarak 150.000 liraya kadar destek kredi verebiliyor. Eğer iş kurma projelerinizi KOSGEB’e onaylatabilirseniz Ziraat, Garanti , Halkbank, İşbank gibi çeşitli bankalar tekrar başvurabilirsiniz böylelikle başka bankadan da ek kredi alma imkanınız oluyor. En düşük faiz oranı ile kredi veren bankaları araştırıp ona göre hareket etmeniz yararınıza olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir