Kefilsiz Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Paylaş


Bankaların kredi başvuru evrakları arasında yer alan standart bazı evraklar bulunmakta olup bazı bankalar tarafından ise gelir belgesiz kredi kampanyaları düzenlenebilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin gelir belgesiz ihtiyaç kredisiz veren bankalar bulunmakta olup burada banka tarafından dile getirilen husus kredi başvuru formu dolduran müşterisinden yazılı olarak gelir belgesinin talep edilmemesidir. Yani çalışmayana kredi verilmemekte olup sadece kişinin bu belgeyi yazılı olarak getirmesi zorunluluğu ortadan kaldırılmaktadır.

Kesinlikle çalışmayanlara kredi veren bankalar bulunmamakta olup buradaki bankaların tümünün ortak amacı kredi risk limitlerini düşürmek ve kullanılan kredinin geri dönüşünü güvence altına alabilmektir. Yani bankaya size verdiği borç paranın geri dönüşünde kullanabileceğiniz bir gelir sunmanız zorunludur. Bazı bankalar çalışmamasına rağmen kira geliri ya da vadeli mevduat hesabı getirisi gibi diğer düzenli gelir belgelerini de kabul etmekte olup önemli olan kişinin kredi geri ödemesinde kullanacağı düzenli bir gelire sahip olduğunu kanıtlayabilmesidir.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalardan kredi kullanmak son derece zor olurken bazı bankalar ise düşük kredi notuna dahi kolaylıkla kredi onayı verebilmektedir. Özellikle de yüksek kredi faiz oranları ile kredi kullandıran bankalar daha yüksek kazanç elde ettikleri için daha fazla risk üstlenebilmektedir. Kolay kredi veren bankalar müşterilerinin işlemlerini kolaylaştırmayı tercih ederken aynı zamanda kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar olarak ta öne çıkmaktadır.Günümüzde kredi değerlendirilmesi yapılırken ilk olarak kredi notu ortalaması dikkate alınmakta olup yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin zaten kefilsiz evraksız kredi kullanmasına izin verilmektedir. Çünkü bu kişilerin kredi riskleri düşüktür ve kredi geri dönüşlerine kesin gözü ile bakılır. Daha düşük riskli oldukları için kredi onayı almaları da kolaydır. Bankadan kolay kredi çekmek isteyen kişilerin güvenilir olduklarını kanıtlamaları en önemli öncelikleri olmalıdır. Bunun için kredi notunu yükseltmek ve iyi bir kredi sicili oluşturmak çok önemlidir. Düzenli olarak kredi kartı ve kredi kullanan ve kullandıkları kredi ürünleri hiç geçirmeye düşmeden ödeyen kişiler bankaların bir numaralı müşterileri olarak öne çıkar ve her türlü kredili ürün başvuruları bankalar tarafından aynı gün kabul edilerek hemen onaylanır.

Nasıl İhtiyaç Kredisi Kullanabilirim?

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilerin tek yapmaları gereken en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar arasından seçimde bulunarak kredi başvuru formu doldurmaktır. Ülkemizde bankacılık hizmeti veren tüm bankalar aynı zamanda ihtiyaç kredisi veren bankalar listesinde de bulunmakta olup bankaların ihtiyaç kredisi başvuru evrakları ile şahsen banka şubeleri üzerinden bu işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bunun yanı sıra internetten kredi başvurusu ya da SMS ile kredi başvurusu gibi farklı seçeneklerde bulunmakta olup internet şubesi müşterileri ise anında kredi hizmetinden yararlanmaktadır. Bu seçenekte internet şubesi kullanan ve hesabına hazır kredi limiti tanımlanan kişiler diledikleri gün ve saatte bu limit dahilinde istedikleri tutarı hesaplarına aktarmakta ve kredi kullanma işlemlerini kendileri internet şubesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirmektedir. İşlemde kullanılan tutar adınıza tanımlanan hazır kredi limiti ile sınırlı olmakla beraber 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilir. Yani kullandığınız krediyi dilerseniz 48 aya kadar taksitlendirmenize izin verilir. Bunlara ek olarak Garanti Bankası Facebook kredisi ve Denizbank twitter kredisi gibi sosyal medya hesapları üzerinden dahi artık kredi başvuruları kabul edilmekte olup şubesiz kredi kullanmak isteyen kişilere bankalar artık çok daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullandırmaktadır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir