Komisyonla Kredi Verenler

Paylaş


Bankalardan kimi durumlarda bireylere kredi vermemektedir. Kredi notunun düşüklüğü, kötü sicil, kullanılmayan kartların fazlalığı gibi bilumum nedenlerden ötürü kredi ihtiyacını karşılamamaktadır. Bu gibi durumlarda senetle alım yapmak, tefeci gibi seçeneklerin haricinde aracı firmalar üzerinden nakit sıkıntısı çözmek de bir seçenektir. Komisyonla kredi veren yerler aracılığıyla ihtiyacınız olan miktarı alabilir, ardından ödemeleriniz sırasında  da verilen komisyon dahil tamamını verebilirsiniz. Bu sistem üzerinden kredi notunuz iyi de olsa, borç batağında da olsanız yararlanabiliyorsunuz. Çalışmayanlar, öğrenciler, kara listede olanlar, sicili kötü olanlar, ev hanımları gibi birçok farklı sınıfa bu sistemle kredi alma fırsatı sunulmaktadır.Komisyonla Kredi Verme Sistemi


Bu sistemin nasıl çalıştığına değinmek gerekirse, aracı birçok kurum var. Bu kurumlar da bazı bankalarla anlaşmalı olabiliyorlar. Tabii ki bu anlaşma karşılıklı olarak alenen bilinen bir durum değil. Ardından aracıya göre değişmekle beraber %10, %20, %25 gibi değişen komisyon oranları üzerinden sizin istediğiniz orana göre %10 ya da hangi oran ise, o kadar miktar ekleniyor ve bankadan sizin için çekiliyor. Komisyonla kredi almak için siciliniz kötü bile olsa bazı kurumlar önce sizin adınıza banka borçlarınızı kapatarak sicilinizi düzeltiyor, ardından kredi çekimi yapıyor. Ya da kredi notunuz iyiyse direkt olarak sizin adınıza hızlıca alım yapıyor. 100 bin TL’lik bir çekimin %25’lik komisyonu olduğunu düşünürsek aracı kurum 25 bin TL sahibi oluyor. Siz de ihtiyacınız olan miktarı alıyorsunuz.
Komisyonla Kredi Nereden Alınır?
Komisyonla kredi alımı mantığı, biz çekelim siz ödeyin, üzerine kuruludur. Bu mantalite üzerine kurulmuş birçok site bulunmaktadır. Ufak bir arama sonucu, komisyonlu kredi nasıl alabilirim sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Bu siteler genellikle doğrudan iletişim bilgilerini vermezler, sadece sitedeki yorum ya da mesaj özelliği ile bilgilerinizi iletmenizi isteyebilirler. Kimi sayfalarda ise form doldurarak ihtiyaç miktarınızı ve ödeme vadenizi belirtip, bilgilerinizi yazarak sonuç alabilirsiniz. Genellikle çok kısa bir süre içerisinde aracı kişi size geri dönmektedir. Bu arada ödeme sıklığınızı da komisyon ücretiyle beraber toplam borcunuza göre tercih etmenizde fayda var.


  1. Hasan dedi ki:

    15000 liraya ihtiyacim var ayda 500 50o verebilirim 7 aydir sigortali iste calisorum yardimci olursqniz

  2. Dilek dedi ki:

    Nakite ihtiyacım var lütfen yardımcı olun

  3. Mert dedi ki:

    150000 bin tl ihtiyacim var aylık 5oo 500 verebilirim.2.5 senedir sigortali calismaktayim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir