Kredi İhtiyacını Karşılayan Şirketler

Paylaş


İhtiyaç kredisi, konut kredisi, tüketici kredisi gibi yüksek- orta tutarlı kredileri alırken bankaların dikkat ettiği bazı hususlar vardır. Düzenli bir gelirinizin olup olmaması, sigorta sahibi oluşunuz, geçmiş dönem kredi ve kredi kartı borçlarınız, icraya uğramanız ya da kara listede bulunmanız. Bu gibi sebeplerden herhangi biri başınıza geldiyse kredi almanız oldukça zor ya da uzun bir süreç olabilir. Böylesi durumlarda, bankalar haricinde kredi ihtiyacını karşılayan şirketler bulunmaktadır. Yasal olarak BDDK tarafından izinli, kredi ve kredi ürünleri verme yetkisi olan birtakım kuruluşlar bulunmaktadır. Ayrıca bunun için aracı olan danışmanlık şirketleri de söz konusudur. Buralardan da destek alabilirsiniz.
Banka Dışında Nereden Kredi Alınır?
Özel izinli ve yasal bazı kuruluşlar bulunmaktadır. Bunlar; Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooparatifleri, POLSAN, Koç ya da OYAK gibi bazı şirketler zor durumda olan ve kredi isteyen bireylere yardımcı olabilmektedir. Verdikleri kredilerin de düşük faizli olduğunu belirtmekte fayda var. Bankalar gibi tıpkı bu kurumlarda yasal olduğu için rahat olabilirsiniz. Fakat aksi durumdaki yerlerden kredi talep etmemeniz oldukça güvenilir olacaktır sizin için. Bunun dışında kredi veren şirketler içinde KOSGEB de aynı şekilde kredi veren kurumlardan biridir. Fakat geri ödemeli ya da hibe şeklinde verilen bu krediler iş kurma gibi bir düşünceniz varsa ve şartları sağlıyorsanız verilebilir.
Kredileri Nasıl Alabilirsiniz?
Öncelikle ne olursa olsun kredi notunuzu yükseltmeye çalışmanızda fayda var, Bunun için geçmişte ya da şu an kullandığınız kartlarınızı/ kredilerinizi mutlaka düzenli ödemeye başlamanız lazım. Ardından kullanmadığınız banka ürünlerini mutlaka kapattırın. Bu gibi banka ve kredi ürünlerinin kullanımına dikkat etmeniz gerekiyor. Kredi veren özel şirketler biraz önce de bahsettiğimiz gibi Koç, Polsan, Oyak gibi firmalardır. Her birinin ayrıca bir de finans sayfaları bulunmaktadır. Buralardan vermiş oldukları kredileri görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Koç bünyesi altıdan eğitim kredisi bulunmaktadır ve ayrıca kurumsal kredi imkanları da söz konusudur. Kredi başvurusunu yapabilmeniz için öncelikle sitede bulunan formu doldurmanız gerekiyor. Kimlik bilgilerinizi buraya verdikten sonra, size geri dönüş sağlanıyor ve ardından direkt olarak görüşmeye gidebilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir