Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Paylaş


Her bankanın kredi başvurularını değerlendirdiği süreçte kullandığı kriterler farklı olmakla beraber kredi notu ortalaması her bankanın dikkate aldığı ortak kriterlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Her banka kredi başvuru formu verilerini incelerken ilk olarak kredi başvurusunda bulunan müşterisinin kredi notunu değerlendirmeye alır ancak her bankanın talep ettiği kredi notu ortalaması sınırı farklıdır. Bu nedenle kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bulunduğu gibi bazen yüksek kredi notu ortalaması olmasına rağmen kredi reddi ile karşı karşıya kalan kişilerde bulunmaktadır. Burada önemli olan kişinin kendi potansiyelini bilerek buna göre kredi başvurusunu şekillendirebilmesidir. Bunu başaran kişiler her koşulda bankalardan kredi onayı almayı başaracaktır.

Düşük Kredi Notuyla Nasıl Kredi Çekebilirim?

Öncelikle kredi notu sorgulama işlemi ile kredi notunuzu öğrenin. Findeks kredi notu sorgulaması yaptıktan sonra kredi notu ortalaması seviyenizi belirleyin. Yüksek riskli kredi notu puanı olan bireylerin kredi başvurusunda onay alması çok zor olduğu için ya ipotekli ihtiyaç kredisi gibi teminatlı krediler için başvuruda bulunun ya da kredi notunu yükseltme teknikleri uyguladıktan sonra kredi başvuru formu doldurun. Yapmış olduğunuz her kredi başvurusu kredi sicilinize işlenecek olup kredi veren bankalar bu sicil üzerinden inceleme yapmaktadır.

Yani aldığınız her kredi reddi bir sonraki başvurunuzda bankaların size ön yargılı olarak yaklaşmasına neden olur. Bu nedenle kredi başvurularında seçici ve dikkatli olmanız çok önemlidir. Asla kredi onayı alma şansınızın düşük olduğu kredi paketlerine başvuruda bulunmayın ve kredi sicilinizi mümkün olduğunca temiz tutmaya çalışın. Kredi notunuz düşükse ve kredi kullanmak istiyorsanız önceliğiniz mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmak olsun. Ancak en kolay kredi veren banka dahi olsa sıfır kredi notuna kredi onayı çıkmayacağını bilin. Yine aynı şekilde yüksek riskli kredi notu olan kişilerin de kredi onayı almaları son derece zordur. Bunun için sabırlı olun ve kredi notunuzu yükseltmeye çalışarak ardından başvuruda bulunun.Düşük Kredi Notuna Nasıl Kredi Çekilir?

Kredi notu ortalaması skorları belirli bir puanlama tablosu üzerinden değerlendirmeye alınmaktadır. Bu tablo içerisinde en düşük kredi notu sıfır olarak hesaplanırken en yüksek kredi notu puanı ise 1900 olarak uygulanır. Kredi notu sıfır ile 1100 puan arasında olan kişilerin düşük kredi notu ortalaması olduğu kabul edilir. Peki, “kredi notum düşük kredi alabilir miyim?” sorusunu yönelten kişilerin izlemeleri gereken yol nedir? Öncelikle mutlaka kredi notu 0 ile kredi notu 800 puan arasında ise asla kredi başvuru formu doldurmayın çünkü büyük ihtimalle kredi reddi kararı ile karşı karşıya kalırsanız. Acil kredi kullanmak istiyorum diyorsanız da ya bankada hatırı sayılır bir kefil bulun ya da yüzde 100 garantili kredi paketi olarak bilinen altın teminatlı kredi için başvuruda bulunmayı deneyin.

Bunun dışında kalan koşullar altında ne yazık ki yüksek riskli kredi müşterisi sınıfında yer aldığınız için kredi kullanma şansınız son derece düşük olacaktır. Bu durumdaysanız tek yapacağınız kredi notu yükseltme taktiklerini uygulamak ve ardından kredi başvuru formu doldurmak olacaktır. Bunun yanı sıra en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmak ve ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak için başvuruda bulunmakta izleyebileceğiniz yollar arasında yer almaktadır. Yine kişinin uzun süredir aynı işyerinde çalışması ve yüksek gelir belgesi sunmasına rağmen düşük tutarlı bir kredi


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir