Kredi Veren Finans Şirketleri

Paylaş


Bankalar dışında kredi veren finans şirketleri nakit para ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olabilirler. Bankalara kıyasla bu şirketlerden kredi almak daha kolay ve faiz oranları her finans şirketine göre değişken olup en uygun seçeneği size sunmaya çalışacaklardır. Borç ödeme, acil nakit sorunu, kredi alma gibi durumlarda kredi veren finans şirketleri başvurularınıza açık. Kredi almak için en uygun finans şirketini bulmak önemlidir. İhtiyacı olan paranın 3 4 katını geri ödemeyi kimse istemez.

Kredi Veren Özel Finans Şirketleri

Konut, taşıt gibi bireysel ihtiyaç kredileri için kredi veren özel şirketler size kendi faiz oranlarını sunacaklardır. İhtiyaç kredilerine ek olarak bazı şirketler tarım veya ticaret kredileri de sunmaktadırlar. Kimi finans şirketleri ek olarak bazı taleplerde bulunabilirler. Hangi amaçla kredi aldığınıza dikkat edebilirler. Örneğin kredi veren bazı vakıfar için kredi alma amacınız ve parayı ne yönde kullanacağınız çok önemlidir ve çoğu toplumsa yararı göz önünde bulundururlar.

 Kredi miktarına göre ödeme seçenekleriniz faiz oranlarınız ve vadeleriniz doğal olarak değişkenlik gösterecektir. Yine de kredi veren finans şirketleri genellikle kolaylık sağlamaktadır. Kredi yardımı almak istediğiniz yerde kendinizi güvenceye alma düşüncesi ile komiyon vermeyiniz ya da ön ödeme yapmayınız.Kefilsiz Kredi Veren Finans Şirketleri

Kredi veren bir çok kurum, özellikle yüksek tutardaki kredi işlemlerinde ödeme sıkıntısı olmaması açısından güvence için kefil istemektedirler. Kredi notunuz düşük ise bankaların kara listelerindeyseniz veya kredi kartınız yok ise diğer seçenek de faktöring şirketleri oluyor. Bazı faktöring şirketleri kefilsiz kredi veren finans şirketleri arasındadır. Bu kefilsiz kredi işlemi genelde senetle gerçekleşir. Daha açacak olursak bu yöntem senet kırdırma olarak biliniyor. Kendilerini faktöring şirketi olarak tanıtan kişiler de bulunmaktadır bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Senet yöntemi pek önerilen bir yöntem değildir.

Bankalar dışında kredi veren kurumlar için www.bddk.org.tr adresini ziyaret ederek bazı iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Kredi Veren Finans Şirketleri

VFC Finans

Turkcell Finansman

Oyak Anker Bank

Volkswagen Doğuş Finansman

Koç Fiat Kredi Finansman

Koçfinans

Şeker Finans

Evkur Finansman

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir