Kredi Veren Şahıslar

Paylaş


İhtiyaçlarımızın mali durumumuzu aşması sonucu, finansal yetersizlik durumlarında ve nakit para ihtiyaçları için çoğu insan krediye ihtiyaç duymakta. Kimi ev alma, araba alma ya da eğitim,iş, borç kapatma gibi sebepler dolayısıyla paraya ihtiyaç duymakta. Bankalar kredi verme durumunda bazı prosedürlere uyma durumunda olduklarından, kredi geçmişinizi inceleyip ödeme konusuna dikkat ettiklerinden ve kredi işlemlerinin biraz zahmetli olması nedeniyle krediye ihtiyaç duyan insanlar kredi veren şahıslar aracılığıyla bu tür ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadırlar. Her ne kadar daha kolay ve hızlı yoldan olsa da kredi veren şahıslar yoluyla kredi almak pek de önerilen bir yöntem değildir. Bu konuda iyice araştırma yapıp sağlam kaynaklara ulaşmak gerekmektedir.

Kredi Veren Tefeciler

Ortadaki tek sıkıntı güven sorunu. Kredi veren tefeciler genellikle faiz oranlarını yüksek tutmakta ve acil ihtiyacınız olarak aldığınız paranın 2 3 katı kadarını geri ödemek durumunda bırakmaktadırlar.  Bazıları ise faiz oranlarını bankalar kadar düşük tutmasalar da size uygun şekilde faiz uygulayıp gerektiğinde avukatınız aracışığıyla para alma işlemini gerçekleştirebilirler. Bazı tefeciler gibi önden peşinat istemeyebilirler ve para hesabınıza yatırılmadan herhangi bir şey imzalatmaabilirler. Kredi alacağınız şahısların güvenilirliğinden emin olmanız ve ilerde herhangi bir sorun teşkil etmemesinin güvencesi altında olmanız çok önemlidir. Kredi veren şahıslar yoluyla kredi alcağınız durumlarda boş senetlere imza atmamanız ve önceden ödeme gibi seçenekleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.Kredi Veren Şahısları Nasıl Bulabilirim

Kredi veren şahısları nasıl bulabilirim diye düşünüyorsanız aslında işiniz sandığınızdan daha kolay. Şöyle ki bir çok kişi senetle faizli olarak kredi vermekte. Gerekli bir formu doldurup iletişim adresleriniz ile birlikte gerekli yerlere başvurabilirsiniz. İnternet üzerinden genellikle mail adresiniz ile bu şahıslara ulaşmanız mümkün fakat güvenilirlik açsından endişeleriniz varsa düşük faiz ile kredi veren bankalara ya da senetle kredi veren faktoring şirketlerine başvurmanız önerilmektedir. Resmi senetler üzerinden faktoring şirketlerinden para alımı yapabilirsiniz. Tabii aldığınız kredi miktarına ve ödeme seçeneklerine göre faiz oranınız da doğal olarak değişecektir. Borç kapatmak için borç kredisi veren bankalar Finansbank, Vakıfbank, Denizbank, Akbank ve  Burganbank olarak görünmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir