Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Paylaş


Öğrenciler de dahil herkesin zaman zaman acil paraya ihtiyacı olduğu oluyor. İnsanlar bankaya başvurarak para ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Fakat bankalar genelde gelir belgesi olmayan kişilere kredi vermek istemezler. Gelir belgesi istemeyen bankalar ise kefil isterler. Peki öğrencinin nasıl bir geliri olabilir ki ? Bu yazıda ‘öğrenciyim nasıl kredi alabilirim‘ veya ‘öğrenciye kredi nasıl çıkarılır‘ sorularına yanıt vereceğiz.

Bir çok banka müşterisi sayısının artmasını istediği için kredi notuna bakmadan bile kredi verebiliyor. Bu bakımdan çokça kampanya düzenleyerek insanların dikkatlerini çekmeye çalışıyorlar. Öğrencilere kredi vermek de bu kampanyalardan biri. Öğrenciye kredi veren bankalar Ziraat Bankası, İşbank, Denizbank, Odeabank, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve VakıfBank’tır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalardan biri olan Ziraat, ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden sloganı ile dikkat çekiyor. 36 ay vadeyle ve düşük faiz oranlarıyla kefil ve maddi teminat göstermeden eğitim kredisi alabilmek mümkün.

Denizbank Eğitim Kredisi

Denizbank, kefilsiz ve evraksız olarak % 0,99 faiz oranıyla 2000 TL’ye kadar öğrenciye kredi veren bankalar arasında. Öğrenciler krediye başvurarak, 60 aya varan vadeler ile ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

İşbank Eğitim Kredisi

İş Bankası öğrenci belgesi ve okul ücretini gösteren bir belge karşılığında eğitim kredisi verebiliyor. İş Bankası şubelerinden başvurarak %1.50 faiz oranı ile eğitim kredisi alabilirsiniz.Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalardan Yapı Kredi, yurt içi ve yurt dışı fark etmeden 48 ay vade ile eğitim kredisi verebiliyor. Düşük faiz oranlarıyla 50.000 TL‘ye kadar kredi alabilirsiniz. Yapı kredi internet şubesinden veya şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti Bankası, 25.000 TL’ye kadar % 1,32 den başlayan faiz oranları ile öğrencilere eğitim kredisi vermeye devam ediyor. 48 ay vade imkanı sunan bu krediye, Garanti Bankası şubelerinden veya internet şubesinden başvurabilirsiniz.

VakıfBank Eğitim Kredisi

VakıfBank, ilköğretim ve lise dahilinde eğitim – öğretim veren devlet okulları, özel okullar, dershaneler, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli kurslar, yaz okulları, spor okullarının öğrenci velilerine ve  lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine eğitim kredisi verebiliyor. 12 ay vade seçenekleriyle 40.000 TL‘ye kadar kredi alabilmeniz mümkün. VakıfBank şubelerinden başvurarak aylık %1,18 faiz oranı ile eğitim kredisi alabilirsiniz.

Odeabank Eğitim Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalardan biri olan Odeabank, 60 aya kadar vadeli eğitim kredisi veriyor. Her türlü eğitim harcaması için 20.000 TL‘ye kadar kredi çekebilmeniz mümkün. Kredinizi kullanmak için okul banka hesap bilgileri ve eğitim ücreti tutarını gösteren fatura veya okuldan alınan bir belge ile Odeabank şubelerine gidebilirsiniz.

ING Bank Eğitim Kredisi

ING, tüm öğrenci velilerine ve eğitimi üstlenen bir bireye eğitim kredisi verebiliyor. 48 ay vade ile 50.000 TL’ye kadar eğitim kredisi alabilmeniz mümkün. Faiz oranının %1,64 olduğu bu krediyi ING şubelerinden ve internetten başvuru yaparak alabilirsiniz.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir