Öğrenciye Senetle Kredi Verilir

Paylaş


Öğrencilik dönemi genel olarak parasal durumun pek de iyi olmadığı çoğu zaman harçlıkların ay sonuna yetişmediği herkesin başından geçmiş olan günlerdir. Peki düzenli geliri olmayan öğrenciye kredi veren yerler nerelerdir?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler için belki de en makulü, öğrenciler için ihtiyaç kredisi veren bankalardır. Bankların uzun vadeye yaydıkları bu kredi seçenekleri öğrenciler için gerekli olan finansal takviyeyi sağlayacak hem de daha güvenilir bir yöntem olduğu için başınız ağrımayacaktır. Yapı Kredi bankası, Garanti , ING Bank gibi özel bankalar öğrencilere kredi desteği sağlarken Vakıfbank, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi devlet veya devlet ortaklığı olan bankalar da öğrencilere kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediyi alacak öğrenciler 18 yaşından büyükse ve gelirini gösterebileceği bir belgeye sahipse tek başına kredi kullanabilecektir. Bu şartlara uymayan durumlarda kişinin velisi ile birlikte başvuru yapması şart koşulmaktadır. Öğrenciler aynı şartlar geçerli olma kaydıyla bankalardan kredinin yanı sıra kredi kartı da alabilmektedir. Öğrenciler elde ettikleri kredi kartlarıyla bir bakıma kredilendirilmiş olmaktadırlar. Kredi kartlarına tanınan limit içerisinde kalmak şartıyla aylık belirlenen limitte para çekimi yapılabilmesi de mümkündür. Ancak karttan kullanılan kredi faiz oranlarının oldukça yüksek olduğu akıldan çıkarılmamalı ve son seçenek olarak başvurulmalıdır.Öğrenciye Senetle Kredi Veren Yerler Nerelerdir?

Öğrencilere senetle kredi veren birçok yer bulunmaktadır. Ama temel sorun öğrenciye senetle kredi veren yerler yeterince güvenilir midir? İnternet üzerinden birçok site bu konulara aracılık yapmakta ve öğrencilere senet karşılığı kredi vermektedir. Ancak bu sistemin güvenirliği ve imzalan senetlerin el değiştirmesi gibi risklerden hiç kimse bahsetmemektedir. Bu bakımdan arama motorları tarafından yapılan aramalarda karşınıza onlarca site gelmekte ise de bu konularda daha dikkatli davranmak gerekmektedir. Senetle kredi veren yerler den hepsi için bu geçerli değildir. Ancak güvenilir bir yer bulmak için yeterince araştırma yapmak ve daha önce edinilmiş tecrübeleri dinlemekte fayda bulunaktadır. Bu kapsamda senet karşılığı borç veren sarraf ve esnaflar bulunmakla birlikte öncelikli tercih resmi kredi vermeye yetkili devlet kuruluşları ve bankalar olmalıdır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir