Senetle Altın Veren Kuyumcuların İletişim Numaraları

Paylaş


Nakit ihtiyacınızı gidermek ya da birikim/ yatırım yapmak için altın oldukça tercih edilen seçeneklerden biridir. Kimi durumlarda altın alımı kişileri zorlamaktadır. Bu gibi durumlarda taksitle altın satan ya da senetle altın veren kuyumcular oldukça önemlidir. Altını senetle satmak her kuyumcunun yapabileceği bir iş değildir, bu sebeple hangisinin verdiğini bilmeniz gerekmektedir. Senetle altın almak, özellikle iyi kazandıran  ve değerlenen bir dönemindeyse ihtiyacı olanlar için iyi bir tercihtir. Aynı şekilde geri ödemeleri sırasında da aradaki fark fazla olmamaktadır. Yine ödemelerinizi de aldığınız altının fiyatı da dikkate alınarak 48 taksite kadar birçok vade seçeneğiyle alabiliyorsunuz.

Senetle Kuyumculardan Altın Almak

Altınlarınızı senet yöntemiyle aldıktan sonra geri ödeme için ortak olarak vade sayınızı belirleyebilirsiniz. Senetle altın veren kuyumcuların telefon numarası direkt olarak internet üzerinde bulunmamaktadır fakat senetle kredi ve benzeri bankacılık ürünleri sağlayan aracı sitelere e-mail atabilirsiniz. Buradan size geri dönüş yapacaklardır ve en kısa sürede uygun bir miktarda anlaşarak altınınızı teslim alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda altını geri ödeme konusunda faiz oranlarını da belirlemekte fayda var. Bahsettiğimiz bu işlemleri dilerseniz kuyumcunuza da sorabilirsiniz. Günümüzde Kapalıçarşı, Mecidiyeköy, Eminönü, Kadıköy gibi birçok yerdeki kuyumcular bu olanaklara sahiptir. Aynı zamanda İstanbul dışındaki birçok ilde de bu tarz kuyumcular bulunmaktadır.Senetle Altın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Senet yöntemiyle altın almak, bankadan kredi çekmek ile karşılaştırılabilir. Fakat altın fiyatları ülkemizde değişken olduğu ve iyi bir yatırım aracı olduğu için bankadan alınan krediden daha iyi bir miktar sağlayabilir size. Bu sebeple nakit ihtiyacı olan bireyler ya da altın üzerinden büyük bir yatırım yapmak isteyen kişiler senetle altın almak yöntemiyle bunu başarabilirler. Bu noktada birkaç kuyumcudan birden bilgi almanız sizin için faydalı olacaktır. Ayrıca bazı kuyumcular aldığınız altını bozdurmak için de sizi yönlendirebilir. Bunun üzerinden de anlaşmalı olduğu yerlerle  komisyonda anlaşabilirler. Altınınızın değerini azaltmaması adına dilerseniz istediğiniz süre içerisinde başka bir kuyumcuya bozdurabilirsiniz. Ödemelerinizi gerçekleştirirken ise, senedinizi imzalatmayı ve  toplam borcunuzdan düşürmeyi unutmayın. Faiz oranlarının ve vade sayısının da stabil kalması için anlaşın.


 1. Kamil dedi ki:

  Selamın aleykum bende senetle altın talep etmekteyim.Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer

 2. Kamil dedi ki:

  Bende istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 3. Caner dedi ki:

  Senetle altın lazım

 4. Semra U dedi ki:

  Acil 20000 tl lik altına ihtiyacım var. Lütfen mail adresinden ulaşın bana

 5. sezda dedi ki:

  Senetle altın istiyorum ama 1000 liralık sadece o da iki buçuk aylık kızım için lütfen yardımcı olun

 6. gulhan dedi ki:

  150grm altina ihtiyacim var

 7. gulhan dedi ki:

  cok acil yarfimci olursaniz sevinirim

 8. Yusuf dedi ki:

  Slm bende senetle altın almak istiyorum

 9. Duran köksal dedi ki:

  Ben zadece senetle para istiyorum vadesi 10 yıl olsun 50.00 milar olsun

 10. Gökhan dedi ki:

  Acil 20000 ıhtıyacım var yardımcı olabılırmısınız

 11. Burcu dedi ki:

  İşim için 35 bin liralık altın yada nakit ihtiyacım var sezon öncesi sözleşme tazeliycem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir