Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Paylaş


Sigortasız kredi veren yerler nereler sorusunun cevabı doğal olarak kredinin anavatanı bankalardır. Günümüzde sigortasız olarak çalışmak suç kapsamında olup devlet kurumları tarafından sıkı denetim altındadır. Sigortasız işçi çalıştıran kurumlara ve kişilere verilen ağır cezalar bu konuda oldukça caydırıcı olsa da sigortası olmayan birçok iş sahası da mevcuttur. Misal serbest meslek sahipleri, yahut ev hanımları sigortasız olmaları mümkündür. Kişinin sigortalı olma zorunluluğu bulunmamakta ve ülkemizde önemli oranda yeşil kart sahibi olup sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaş olduğu da bir gerçek. Bankalar kredi vermek için öncelikli olarak sabit bir geliri olan, sigortası bulunan kişilere kredi vermek istemekte lakin toplumda önemli sayıda bulunan bu kişileri göz ardı edilmesi mümkün değildir. Ancak bankaların birçoğu bu durumda bulunan kişilere de kredi imkânı tanımaktadır.Sigortasız Kişi Nasıl Kredi Alabilir ve Gerekli Koşullar Nelerdir?

Sigortasız ve sosyal güvencesi olmayan kişiler için bankaya başvurabilmesi için gerekli olan şartlar bulunmaktadır. Öncelikle ihtiyaç sahibinin bir malvarlığı, hesabı yahut hesabında parası veya kredi notunun iyi olması gibi şartları yerine getirmelidir. Örneğin ödemelerini aksatmadan yapan bir müşterinin kredi notu iyi derecede olacağı için kefilsiz, şartsız, evrak ve sigorta istemeden direk kredi imkânı sağlayabilmektedir. Fakat durumu bunun tam tersi olup ödemelerinde aksama olup bankaların kara listelerine giren kişilerin kredi kullanması neredeyse imkânsız hale gelmektedir. Kredi veren bankalar sigortası olmayan kişilerde hesaplarında mevduat, ziynet ve altın, kredi sicilinin iyi olmasının yanı sıra kişilerin üzerine mülk ve gayrimenkul olup olmamasına göre de kredi verebilmektedir. Bankalar böylece borcun ödenmemesi durumunda kendilerini garanti altına alacak ve kişinin malvarlığını teminat kabul edecektir.  Sigortasız kişilerin bankalara sunduğu kira vb. diğer gelirlerde kredi alım işlemini kolaylaştıracaktır.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar başlıca Finansbank, ING Bank, Halkbank, Yapı-Kredi Bankası ve Deniz Bank vb. olarak sıralanabilir. Bu bankalar gerekli koşulları tamamlayan kişilere destek vermekle beraber, faiz oranlarını oldukça düşük seviyelerde tutmaktadır. Kredi işlemleri; sms, internet, telefon bankacılığı ve atm ler üzerinden yapılabilmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir