Sms İle Kredi Veren Bankalar Hangileri

Paylaş


Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte nakit ihtiyacı olan bireylerin artık banka şubelerine gitmelerine gerek kalmamaktadır. Birçok banka ihtiyaç sahibi müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun kredileri vererek finansal destek sağlamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte hız kazanan iletişim çağında artık şubelere gitmek yerine telefonunuzdan ya da internet şubesinden SMS göndererek kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Günümüzde SMS ile kredi veren bankalar arasına birçok banka girerek müşterilerine bu kolaylığı sağlamışlardır. Bu sayede başvurunuz daha hızlı sürede tanımlanmakta ve hızlı bir şekilde bankalardan müşterilere geri dönüş sağlanmaktadır. SMS yolu ile bankalara kredi başvurusunda bulunduğunuzda kredi veren bankalar sizin talebinizi anında değerlendirmeye alır ve gelirinizi incelemeye başlar. Bankanın yaptığı inceleme sonucunda geliri kredi miktarına uygun olan müşterilerin kredi talebi banka tarafından onaylanır ve banka talep edilen miktarda krediyi müşterisine sunar.  Hangi bankalar SMS ile kredi veriyor? Sorusunun cevabı günümüzde devlet bankaları ve özel bankalar olmak üzere birçok bankayı kapsamaktadır.              SMS Yolu ile Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

 1. Garanti Bankası: Garanti Bankası ‘’ 5 Dakikada SMS ile Kredi Kampanyası’’ yaparak SMS ile kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenler arasına girmiştir. Müşteriler TC Kimlik numaralarını, talep ettikleri kredi miktarını ve vadesini, aylık net gelir düzeylerini TL cinsinden yazarak SMS olarak yazarak 3390’a göndererek kredi başvurusunu kolaylıkla yapabilirler.
 2. Akbank: Akbank da SMS ile kredi veren bankalar arasındadır. Kısa mesaj olarak, kredi yazıp boşluk bırakın ardından TC Kimlik numaranızı yazarak 4425’e göndererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank size ne kadar kredi kullanabileceğini belirten bir cevap mesajı gönderecek ve siz de buna uygun olarak kredinizi alabileceksiniz.
 3. İş Bankası: ‘’Hızlı Kredi Başvurusu’’ kapsamında kredi başvurusu yapmak için, 4402’ ye nakit boşluk, TC Kimlik numarası boşluk, talep edilen kredi tutarı boşluk, aylık gelir tutarını yazarak SMS göndererek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
 4. Ziraat Bankası: Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı cep telefonunuzdan, KREDİ yazıp aralarında birer boşluk ile TC kimlik numarası, aylık gelir, talep edilen kredi tutarı ve vadesi yazılarak 4747’ye SMS ile başvurunuzu ilettikten sonra banka tarafından size cevap olarak bilgilendirme mesajı gelecektir.
 5. TEB: ‘’Pratik İhtiyaç Kredisi’’ kampanyası kapsamında kredi başvurusunda bulunmak için 4466’a SMS gönderebilirsiniz.
 6. Yapı Kredi: Yapı Kredi Bankası Bireysel ihtiyaç kredilerine SMS yolu ile başvurmak için ‘’ talep edilen kredini türü boşluk, TC Kimlik numarası boşluk, aylık net gelir yazılarak 4411’e gönderebilirsiniz.
 7. Finansbank: Finansbank da SMS ile kredi veren bankalar arasına girmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için yapmanız gereken sadece TC Kimlik numaranızı yazarak 5030’a SMS göndermektir.
 8. Vakıfbank: Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için TC kimlik numaranız ve aylık gelirinizi TL cinsinden aralarında boşluk bırakarak yazıp 5724’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 9. Şekerbank: Şekerbank da SMS kredi veren bankalar arasında bulunuyor. İhtiyaç kredisi için KREDİ, TC kimlik numarası ve GELİR yazılarak 1953’e kısa mesaj göndererek ihtiyacınız olan kredi için başvuru yapabilirsiniz.
 10. Halk Bankası: Halk Bankası’na kredi başvurusu yapmak için TC kimlik numarası, talep edilen kredinin türü, kredinin miktarı ve aylık net maaş bilgisini yazıp aralarında birer boşluk bırakarak 3401’e SMS gönderebilirsiniz.
 11. Odeabank: Odeabank’ tan ihtiyaç kredisi almak için KREDİM yazıp bir boşluğun ardından TC kimlik numaranızı yazıp 8444’e SMS göndererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir