Sodexo, Ticket, Multinet, SetCard Paraya Çevirme, Nakite Çeviren Yerler

Paylaş


Sodexo, Ticket, SetCard gibi yemek kartları birçok işyeri tarafından çalışanlarına sunulmaktadır.  Günümüzde özellikle, hemen her şirkette ait farklı da olsa bir yemek kartı söz konusudur. Anlaşmalı olunan yerler üzerinden çalışanın konumuna, gelirine göre değişen miktarlarda yemek imkanı sunulmaktadır. Aylık olarak verilen bu kartlar çalışanların özellikle öğle yemekleri için harcadıkları bir karttır. Sodexo, Multinet gibi birçok yemek mekanında bu kartlar geçmektedir. Kimi durumlarda insanlar bu kartları pek fazla kullanmamakta, çalışılan yerin yemekhanesi varsa orayı tercih etmekte ya da ay sonuna kadar kartın bakiyesini bitirememektedir. Aynı şekilde özellikle biriktiren insanlar da söz konusudur. Burada devreye Sodexo nakite çevirme, yemek kartını kırdırtma gibi konular ön plana çıkmaktadır.

Yemek Kartı İle Tasarruf Etmek

Bahsettiğimiz gibi neredeyse her kurumsal şirketin sunduğu yemek kartı imkanı, düzgün kullanıldığı zaman bir birikim oluşturmanıza sebep olabilir. Bazı şirketlerde çalışanın mevkiisine göre yemek kartı aylık ücreti değişirken, kiminde tüm çalışanlar için stabildir. Örnek vermek gerekirse günlük 17 lira yemek parası yatırılan bir kişinin kartına ay başında, sadece iş günlerini dahil edersek, 442 TL yüklenmiş oluyor. Bu sebeple Sodexo, SetCard, Multinet nakite çevirme gibi konular ön plana çıkmaktadır bu noktada. Ay içerisinde şirketin yemekhanesini tercih ederek, zaman zaman uygun fiyatlı yerlerden yemek yiyerek kartınızdaki dengeyi kurabilirsiniz.Sodexo, Multinet, SetCard’ı Nereden Nakite Çevirebilirsiniz?

>Yemek kartlarınızı nakite çevirme işlemlerini bazı yerler yapmaktadır. Direkt olarak irtibat numaraları verilmese de internet aramalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda Facebook hesaplarını da görebilirsiniz. Web sayfalarına yorum atabilir ya da mesaj, e- mail ile kartınızın türünü yazarak çevirmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Daha sonra size dönüş yapılacaktır. Eğer eviniz için harcama yapacaksanız Ticket nakite çeviren yerler içersin HappyCenter gibi süpermarketler de bulunmaktadır. Bu ve benzeri bazı marketler yemek harici günlük harcamalar için de yemek kartı ile ödemeyi kabul etmektedir. SetCard nakite çevirme işlemi için aynı zamanda bazı işletmelerden de ricada bulunabilirsiniz. Yemek yerlerinden fiş kestirmelerini isteyip karşılığında nakit ücret talep edebilirsiniz. Tabii bunu her yer yapmayabilir, tanıdığınız ya da güvendiğiniz bir yerden rica edebilirsiniz.


  1. Tezcan dedi ki:

    Slm setcat ve multinetim var nakite cevirmek istiyorum antalyadan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir