Uygun Kredi Veren Bankalar 2017-2018

Paylaş


Bazı durumlarda borç paraya ihtiyaç duyulur ve bankalar bazı şartlar altında tüketicilere borç para verebilirler. Birçok ihtiyaç doğrultusunda kredi veren bankalar; ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olmak üzere üç ana kredi sunmaktadır. Ancak bankaların bu krediyi sağlarken istedikleri faizler birbirinden farklı olabilir. Bu durumda uygun kredi veren bankalar, tüketiciler için daha cazip gelmektedir.

Uygun Kredi Veren Bankalar

Bankalar verecekleri kredilerdeki faiz oranlarını müşterilerinin kredi notlarına göre şekillendirmektedir. Bu faiz oranlarına bakıldığında en iyi faiz ING Bank’ta gözükmektedir. %0.99 gibi bir başlangıç faizi sunan ING Bank, krediyi vereceği müşterisinin notuna göre bu faizi %1.99’lara kadar çıkarabilmektedir. Faiz bakımından uygun olan diğer bir banka da %1.09’luk faiz oranı ve 36 ay vade fırsatı ile Fibabanktır.

En uygun kredi veren bankalar 2017 sıralamasında 3. en uygun banka olarak %1.15’Lik faiz oranı ve 3-36 ay vade fırsatı ile ICBC Turkey’dir. Minumum 3 ay ve maksimum 36 aya varan taksitler sayesinde tüketicilerin rahat bir ödeme yapmasına yardımcı oluyor. Bu bankaları ise %1.19 başlangıç faizi oranıyla Garanti Bankası, %1.24 faiz oranı ile kamu çalışanlarına özel kredi sağlayan İş Bankası takip ediyor.Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Kredi veren bankalar ihtiyaçlar için hazırlanmış birçok kredi çeşidi sunmaktadır. Ev satın alabilmek için kullanılan kredi türü ise konut kredisidir. Bu kredi çeşidi ihtiyaç kredisine göre daha farklı faiz oranlarına sahiptir. Konut kredisi bakımından 2017’de en düşü faizi sağlayan banka %0.80’lik faiz oranı ile Halk Bankasıdır. Belirli vade aralıkların %0.80 ile %0.90 arasında vade farkı uygulayan Halk Bankası, 120 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Kredi notuna göre %0.80’den başlayan faiz oranları sunan ikinci bankas ise Vakıfbanktır. 120 ay taksit imkanı sunan Vakıfbank, %0.95’e kadar faiz artışı uygulamaktadır. Vade süresine göre farklı faiz oranları sunan ancak açılışı%0.82 ile yapan Ziraat Bankası, tüketicilere 120 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. 120 aylık taksitten yararlanan tüketiciler, %0.95 faiz oranı ile kredilerine sahip olmaktadır.

Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Konut için kredilerden yararlanabileceğiniz gibi, taşıtlar için de bankalardan kredi alabilirsiniz. Uygun kredi veren bankalar taşıtlar için de kredi paketleri hazırlamaktadır. İhtiyaç kredisinde olduğu gibi, taşıt kredisinde de en uygun faiz oranı %1.04 faiz oranı ile ING Bank’a aittir. İkinci sırada ise %1.22 faiz oranı ile Vakıfbank yer almaktadır. 2017’de taşıt kredisi faiz oranları %1.04 ile %1.50 arasında yer aldığı için, Vakıfbank’tan sonra en uygun taşıt kredisi veren bankalar ise sırayla: Halkbank – İşbankası – Garanti Bankası – Yapıkredi’dir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir